Кампанія «Аудит відходів та брендів 2021» має на меті привернути увагу до проблеми браку інформації про те, які в містах утворюються відходи, хто їх утворює та хто має нести за це відповідальність.

Через брак даних стосовно морфології відходів на рівні муніципалітету / тергромад часто приймаються хибні рішення. Для ефективної розробки місцевих планів управління відходами потрібно мати дані щодо того, скільки і яких відходів продукується.

Необхідно розуміти кількість та склад тих фракцій відходів, які піддаються переробці, а які ні, щоб знаходити найбільш ефективні рішення на основі отриманих даних.

Звичайно, ми не зможемо охопити достатню кількість відходів для аналізу, тому ми не претендуємо на всеохопну об’єктивність, але знаємо, що ця кампанія може дати поштовх до подальшої роботи з аналізу відходів у містах.

Рух #breakfreefromplastic це глобальний рух, що утворився і працює заради майбутнього, вільного від забруднення пластиком. З моменту утворення у вересні 2016 року понад 1900 громадських організацій та приватних осіб з усього світу приєдналися до руху, вимагаючи значного скорочення використання одноразового пластику, та домагаючись сталих рішень кризи забруднення пластиком. Основним завданням є зменшення забруднення на кожному етапі – від виробництва пластику до його утилізації, включаючи заходи по зменшенню використання побутового пластику як такого.

БРЕНД-АУДИТ у м.Боярка у ВСП Боярський фаховий коледж НУБіП України проведений ВДРУГЕ!!!

У Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day» 16 вересня 2021 року здобувачі освіти спеціальності 101 Екологія, групи Е-18 біля автодороги на Боярку провели Бренд-аудит 2021 відходів!!!

Ми разом провели час на природі, зібрали сміття та «скарби», провели сортування за типом та брендом та визначили #ЧиєСміття забруднює нашу прилеглу територію коледжу найбільше!!!

Бренд-аудит 2021 в цифрах:

10 учасників;

240 л загального сміття;

180 л пластику;

120 л скла;

4 одиниці моторних масел;

1 мотошлем;

зафіксували 59 виробників;

більше 200 одиниць сміття.

Абсолютним «Переможцем» Бренд-аудиту 2021 проведеного у м.Боярка стали Coca-Cola та Моршинська.

Все зібране сміття ми передамо до пунктів прийому вторсировини та небезпечних відходів на переробку.

Крім того, велика кількість відходів, які на жаль, на переробку не потраплять:

1. Паперові стаканчики

2. Пластикові стаканчики

3. Одноразовий посуд

Нам потрібно змінити культуру одноразового використання пластику, який забруднює нашу планету і негативно впливає на здоров’я людей. Здається, що глобальні зміни неможливі без масштабної кампанії і зусиль мільйонів людей в усьому світі. Проте, зробити свій внесок у спільну справу може кожен. Вже сьогодні.

  1. Використовуйте багаторазові торбинки, пляшки для води, бокси для їжі і чашки для напоїв на виніс.
  2. Обирайте товари, які можна запаковувати у власну багаторазову тару, або магазини, які стимулюють повернення використаної тари (пластику, пляшок, тощо)
  3. Сортуйте сміття і використовуйте контейнери для відходів, що підлягають вторинній переробці.

Девіз цьогорічної акції “Цих відходів ми могли уникнути. Мінімізуй – обирай багаторазове”.

Зробимо Україну чистою разом!!!

#ZeroWasteAllianceUkraine

#Обирайбагаторазове

#breakfreefromplastic

#побачивприбери

#letsdoitukraine

#worldcleanupday

#зробимоукраїнучистоюразом

#БоярськийфаховийколеджНУБіПУкраїни

 

Викладач Н.М.Манішевська