Боярський ФК НУБІП України
Київська область, 08152 м. Боярка, вул. Сільгосптехнікум 30
+380964138443
10 Лис 2022

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ НАУКИ

Без наукових досліджень прогрес та розвиток суспільства неможливі. Ось чому на честь представників наукового світу започатковано Всесвітній день науки за мир та розвиток, що відзначається щорічно 10 листопада.  Це свято, засноване у 2001 році під егідою ЮНЕСКО.

Наука значно полегшує наше життя, служить на благо людства і об’єднує людей у ​​прагненні зробити світ кращим. Цей День також наголошує на важливості та актуальності науки для повсякденного життя.

Всесвітній день науки за мир та розвиток (World Science Day for Peace and Development) або Всесвітній день науки (World Science Day) відзначається щорічно з метою підвищити усвідомлення громадськістю у всьому світі користі науки, а також служить нагадуванням міжнародному співтовариству про необхідність використання науково-технічних наук, досягнень на користь миру та розвитку на благо людської цивілізації.

Для вшанування праці науковців та наукових співробітників в Україні було започатковано День науки. Це свято відзначається у третю суботу травня, яке встановлено указом Президента України Леоніда Кучми 1997 року.

Цього року керівник предметного гуртка «Екосфера» МАНІШЕВСЬКА Надія та його лідер ФІЛОНЕНКО Тетяна взяли участь у фестивалі «Студентської науки», який проходив у Національному університеті біоресурсів і природокористування України та отримали диплом за зайняте III місце у ХI «Фестивалі студентської науки – 2022».

Всі ми пам’ятаємо про те, що знання це світло, а незнання нехай залишаються в минулому! Нехай у цей день Ви дізнаєтеся щось нове. Пізнаєте, нехай невелику, але істину, а вона, як відомо звільнить Вас від чогось абсолютно непотрібного і зайвого, що заважає не тільки Вам, але безперечно, і оточуючим Вас людям. З Днем науки Вас!

Заступник директора з виховної роботи

ГЕТМАНЬЧИК Іванна

27 Вер 2022

ФЛЕШМОБ ДО ДНЯ ТУРИЗМУ!!!

Всесвітній день туризму – міжнародне свято, яке відзначається 27 вересня. Наша країна має багато цікавих туристичних локацій та інтерес до України, мови, культури, історії, літератури, традицій, надзвичайний. Закарпаття –  перспективний  регіон  України з точки зору туризму, рекреації та відпочинку. Завдяки зручному географічному розташуванню, близькості кордонів із країнами Євросоюзу, багатству замків, живописності ландшафтів, розмаїттю природи, культур, традицій, звичаїв, є що подивитися, чим зацікавитися. Повномасштабне вторгнення російських воєнних злочинців до України докорінно змінило світ. Ми всі віримо у нашу перемогу!!!

Мандруйте Україною, отримуйте незабутні враження і будьте дружніми до довкілля!!!

#ECO_ODEKU_TOURISM_2022

#eco_odeku

#ВСП «Боярський фаховий коледж НУБіП України»

Будьте #ECO разом із #ОДЕКУ!

Разом до Перемоги!

Все буде Україна!

12 Вер 2022

БОЯРСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СОРТУЄ

       Проблема екологічної небезпеки твердих побутових відходів (ТПВ) сьогодні гостро стоїть перед кожним населеним пунктом не тільки України, а й усього світу. Ця небезпека пов’язана з усіма стадіями поводження з ТПВ, починаючи з їх збирання і транспортування та закінчуючи переробленням, утилізацією або захороненням. Дана проблема стосується і нашого міста Боярка, де ми живемо, навчаємось та проводимо дозвілля. З ініціативи команди  екопатруля «Екосвіт» 12 вересня 2022 року проведена екологічна бесіда «БОЯРСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СОРТУЄ» зі здобувачами освіти перших курсів коледжу. У заході взяли участь Попадюк Каріна, Лютова Ірина, Шиденко Олександр. Мета бесіди сприяла підвищенню екологічної культури в результаті удосконалення системи поводження з твердими побутовими відходами. Під час заходу учасники дізналися як і для чого потрібно сортувати сміття, які небезпечні відходи для природного середовища, і що з ними робити, та які відходи підлягають вторинній переробці. Усі разом прийшли до висновку, якщо дотримуватись простих правил поводження з відходами: ЗМЕНШУЙ, ЗБИРАЙ, ЗАСТОСОВУЙ – є шанс зробити наше місто «чистим», без звалищ, а відповідно і вберегти нашу  планету від глобальної екологічної катастрофи.

Сортування вторсировини це екологічна культура кожного з нас!!!

Керівник гуртка «ЕКОСФЕРА» 

Надія МАНІШЕВСЬКА

 

 

16 Тра 2022

VIIІ Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку

VIIІ Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку

 15 травня 2022 року відбувся VIIІ Всеукраїнський форумвзаємодії та розвитку, який об’єднав спікерів з усіх куточків України.  У заході взяли участь Манішевська Надія та Філоненко Тятяна з доповіддю «Активності екологічного  гуртка «Екосфера» у Боярському фаховому коледжі за 2021-2022 рік».

Основною метою форуму є налагодження співпраці між органами державної влади, громадськістю, бізнесом та ЗМІ. Анонсувати можливості взаємодії в області у 2022 році згідно з компетенцією, анонс можливостей для молоді. Заклик до взаємодії та співпраці, спільного розвитку області.

Громада, влада, бізнес та медіа зібралися разом, щоб обговорити соціальної активності в регіонах, привернути увагу до сталого розвитку, волонтерського руху, корпоративної соціальної відповідальності та проєктів, які заплановані в цьому році адаптованих до сучасних реалій.

Уже восьмий рік поспіль Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку стає майданчиком для згуртування кращих спікерів країни, які формують молодіжну та соціальну політику.

Пряму трансляцію можна переглянути на сторінці www.facebook.com/letsdoitukraineeco.  

Організатор заходу – Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Всеукраїнського молодіжного центру, Національної молодіжної ради України.

Зробимо Україну чистою разом! | Let’s make Ukraine clean together!

#letsdoitukraine

#БоярськийфаховийколеджНУБіПУкраїни

#Боярка

 

НАДІЯ МАНІШЕВСЬКА,

викладач екологічних дисциплін

1

Зображення 1 з 4

 

 

16 Тра 2022

Фільм «Шахти. Невидимий фронт Донбасу»

17 лютого 2022 року здобувачі освіти спеціальності 101 Екологія та викладачі циклової комісії еколого-природничих та сільськогосподарських дисциплін взяли участь у презентації та обговоренні фільму «Шахти. Невидимий фронт Донбасу».

До війни Донбас вважався найбільшим промисловим регіоном України. Сотні шахт, підприємств, які забезпечували 18% ВВП нашої країни. Вже тоді регіон вважався екологічно небезпечним. 

З початком бойових дій ситуація стала катастрофічною. Через кілька років Донбас може перетворитися на пустелю. Регіоном повністю непридатним для життя. Головна причина — затоплення шахт. 

Затоплені вугільні шахти на Донбасі загрожують забрудненням ґрунтових вод. Це може обернутися справжньою екологічною катастрофою.

Документальний фільм доступно показує думки тих експертів, які розуміється на можливій екологічній катастрофі та роками досліджували ситуацію в регіоні, а також тих, хто знаходиться в епіцентрі подій — мешканців шахтарських містечок. Основне завдання авторів — показати, до чого може призвести безвідповідальність та замовчування реальних загроз.  

 Фільм створений виданням «Східний варіант» спільно з Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні презентували он-лайн фільм «Шахти. Невидимий фронт Донбасу».

Після показу відбулася фахова дискусія з залученням провідних екологів, науковців, представників міністерств та регіону.

Учасники заходу обговорили питання управління екологічними та техногенними ризиками на Донбасі, а також захист громадян. 

Даний фільм вже можна переглянути у вільному доступі за лінком: https://www.youtube.com/watch?v=3EOAku1NDBo

 

Надія Манішевська,

викладач екологічних дисциплін

16 Тра 2022

Круглий стіл екологічної освіти «Чиста планета»

4 листопада 2021 року на базі кафедри Агрометеорології та агроекології Одеського державного екологічного університету за допомогою платформи Zoom відбувся Всеукраїнський круглий стіл з обміну досвідом під назвою «Чиста планета», який присвячений Міжнародному дню дій на захист клімату.

В заході прийняли участь учні та їх наставники з Одеської, Вінницької, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Сумської та Черкаської областей.

Кожне нове покоління входить у життя у гірших екологічних умовах, ніж попереднє – ушкодження природи наростає.

Освіта це найвірніший шлях до сталого розвитку. Педагоги закладів освіти, керівники еколого-натуралістичних центрів приділяють велику увагу екологічному вихованню дітей.

 Метою заходу є обмін досвідом щодо сучасних методів підвищення екологічної свідомості та виховання молоді, формування людини нового типу з новим екологічним мисленням, здатного усвідомлювати наслідки своїх дій по відношенню до навколишнього середовища та вміє жити у відносній гармонії з природою.

На початку заходу з привітальним словом виступив ректор Одеського державного екологічного університету, доктор фізико-математичних наук, професор Степаненко Сергій Миколайович.

Відокремлений структурний підрозділ “Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України” на заході представили: викладач екологічних дисциплін Манішевська Надія та студентки Малько Ольга і Філоненко Тетяна з групи Е-18 з доповіддю «Діяльність Екопатруля “Екосвіт” за 2021 рік».

Щиро вдячні організаторам за можливість поділитись досвідом підвищення екологічної культури та виховання молоді. Ми завжди готові до спілкування, втілення цікавих ідей та проектів для збереження навколишнього середовища!!! Завдяки таким ініціативам в нашому суспільстві зростає все більше еко-свідомих людей.

 

Надія Манішевська,викладач

16 Тра 2022

Аудит відходів та брендів

Кампанія «Аудит відходів та брендів 2021» має на меті привернути увагу до проблеми браку інформації про те, які в містах утворюються відходи, хто їх утворює та хто має нести за це відповідальність.

Через брак даних стосовно морфології відходів на рівні муніципалітету / тергромад часто приймаються хибні рішення. Для ефективної розробки місцевих планів управління відходами потрібно мати дані щодо того, скільки і яких відходів продукується.

Необхідно розуміти кількість та склад тих фракцій відходів, які піддаються переробці, а які ні, щоб знаходити найбільш ефективні рішення на основі отриманих даних.

Звичайно, ми не зможемо охопити достатню кількість відходів для аналізу, тому ми не претендуємо на всеохопну об’єктивність, але знаємо, що ця кампанія може дати поштовх до подальшої роботи з аналізу відходів у містах.

Рух #breakfreefromplastic це глобальний рух, що утворився і працює заради майбутнього, вільного від забруднення пластиком. З моменту утворення у вересні 2016 року понад 1900 громадських організацій та приватних осіб з усього світу приєдналися до руху, вимагаючи значного скорочення використання одноразового пластику, та домагаючись сталих рішень кризи забруднення пластиком. Основним завданням є зменшення забруднення на кожному етапі – від виробництва пластику до його утилізації, включаючи заходи по зменшенню використання побутового пластику як такого.

БРЕНД-АУДИТ у м.Боярка у ВСП Боярський фаховий коледж НУБіП України проведений ВДРУГЕ!!!

У Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day» 16 вересня 2021 року здобувачі освіти спеціальності 101 Екологія, групи Е-18 біля автодороги на Боярку провели Бренд-аудит 2021 відходів!!!

Ми разом провели час на природі, зібрали сміття та «скарби», провели сортування за типом та брендом та визначили #ЧиєСміття забруднює нашу прилеглу територію коледжу найбільше!!!

Бренд-аудит 2021 в цифрах:

10 учасників;

240 л загального сміття;

180 л пластику;

120 л скла;

4 одиниці моторних масел;

1 мотошлем;

зафіксували 59 виробників;

більше 200 одиниць сміття.

Абсолютним «Переможцем» Бренд-аудиту 2021 проведеного у м.Боярка стали Coca-Cola та Моршинська.

Все зібране сміття ми передамо до пунктів прийому вторсировини та небезпечних відходів на переробку.

Крім того, велика кількість відходів, які на жаль, на переробку не потраплять:

1. Паперові стаканчики

2. Пластикові стаканчики

3. Одноразовий посуд

Нам потрібно змінити культуру одноразового використання пластику, який забруднює нашу планету і негативно впливає на здоров’я людей. Здається, що глобальні зміни неможливі без масштабної кампанії і зусиль мільйонів людей в усьому світі. Проте, зробити свій внесок у спільну справу може кожен. Вже сьогодні.

  1. Використовуйте багаторазові торбинки, пляшки для води, бокси для їжі і чашки для напоїв на виніс.
  2. Обирайте товари, які можна запаковувати у власну багаторазову тару, або магазини, які стимулюють повернення використаної тари (пластику, пляшок, тощо)
  3. Сортуйте сміття і використовуйте контейнери для відходів, що підлягають вторинній переробці.

Девіз цьогорічної акції “Цих відходів ми могли уникнути. Мінімізуй – обирай багаторазове”.

Зробимо Україну чистою разом!!!

#ZeroWasteAllianceUkraine

#Обирайбагаторазове

#breakfreefromplastic

#побачивприбери

#letsdoitukraine

#worldcleanupday

#зробимоукраїнучистоюразом

#БоярськийфаховийколеджНУБіПУкраїни

 

Викладач Н.М.Манішевська

16 Тра 2022

Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day»

В Україні вже стартувала найбільша акція цієї осені!!!

16 вересня 2021 року здобувачі освіти спеціальності 101 Екологія, учасники екопатруля «Екосвіт» та викладачі циклової комісії еколого-природничих та сільськогосподарських дисциплін, разом з мільйонами активістів з України та всього світу, долучились до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day».

Під час акції реалізована кампанія «Побачив? Прибери!» та «Зробимо Україну чистою разом!».

Ура! Ми це зробили!

Ви з нами?

Приєднуйтесь до нас!!!

Стань частиною світової Еко історії!!!

Зробимо Україну чистою разом!!!

Ми закликаємо всіх у суботу 18 вересня 2021 року о 10:00 вийти разом із мільйонами активістів зі 180 країн світу на Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day». В акції візьмуть участь люди, незалежно від віку та географії. Українці із міст та містечок, сіл та селищ об’єднаються заради досягнення спільної мети – порятунку планети від сміття.

 

#побачивприбери

#letsdoitukraine

#worldcleanupday

#зробимоукраїнучистоюразом

#БоярськийфаховийколеджНУБіПУкраїни

 

Викладач Н.М.Манішевська

16 Тра 2022

МОЛОДЬФЕСТ У м.БОЯРЦІ

2-3 липня 2021 року у Боярській громаді відбувся масштабний захід – #МолодьФест. У фестивалі керівники та учасники екопатруля «Екосвіт» Боярського фахового коледжу,   провели майстер-клас з сортування сміття та продемонстрували цікаві способів його повторного використання. Адже про сортування ми знаємо все!!!

Сміття – цінний ресурс. Завдяки переробці на нові речі чи видобутку енергії сміття здатне отримати друге життя. А тепер уявіть, що для сортування не потрібно шукати спеціальні пункти здачі, а це можна зробити навіть у коледжі.

Ми розповіли про те, як впровадити збір та сортування відходів; налагодити командну роботу, адже разом можливо усе: працювати із документацією та підрядниками; залучати додаткові ресурси.

Цікавилися учасники фестивалю і спеціальностями за якими здійснюється підготовка фахових молодших бакалаврів у Боярському фаховому коледжі НУБіП України, дозвіллям здобувачів освіти та перспективи для продовження навчання в НУБіП України.

Молодь-майбутнє України!!!

Надія Манішевська, викладач

16 Тра 2022

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЄКТ «ЧИСТІ ПЛЯЖІ РАЗОМ!

Студенти-екологи з групи Е-18 стали учасниками презентації Всеукраїнського проєкту «Чисті пляжі разом!», яка проходила в м. Києві.

Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» втілюють у життя довготривалий  Всеукраїнський проєкт «Чисті пляжі разом!» у  2020-2023  роках, який суттєво вплине на сталий розвиток громад та об’єднає українців у великій спільній справі.

Мета – формувати культуру правильного поводження з відходами на пляжах, щоб люди не смітили, повертаючись з відпочинку ставали еко свідомими громадянами, сортували сміття та здавали його на перероблення.  Амбітна ціль проєкту – за три роки сформувати універсальну дорожню мапу для сталого розвитку пляжних територій по всій території України, активізувати покоління стійкої еко свідомої громади. У проєкті візьмуть участь команди еко патрульних волонтерів, які активізують 9 найпопулярніших забруднених пляжів України, зокрема й в Києві. За три роки спробують разом з локальною громадою, органами місцевого самоврядування, соціально відповідального бізнесу перетворити їх на взірцеві пляжі, які відповідатимуть міжнародним стандартам. 

Проєкт наповнений великою кількістю екологічних активностей: соціальна реклама, робочі групи експертів, івенти, фестивалі, тренінги, табори, форуми, літні еко кінотеатри, формування екопатрульних бригад, що допоможуть українцям спільно пройти шлях для досягнення вищих екостандартів, культури серед громадян правильного поводження з відходами.

Ми будемо слідкувати за новинами на сайті www.letsdoitukraine.org  та в соціальних мережах

facebook.com/letsdoitukraineeco,instagram.com/letsdoitukraine, #чистіпляжіразом #побачивприбери #ясортую #letsdoitukraine та долучатись до проєкту. Далі буде…

Сьогодні – саме час кинути виклик усім перепонам до екологічного майбутнього. Зміни починаються з кожного! Долучайтеся до Всеукраїнського проєкту «Чисті пляжі разом!» мотивуйте й рухайте свою родину та оточення до перспективи чистих вод та берегів. Зробимо пляжі України чистими разом! Чистим пляжам бути!!!

 

Надія Манішевська, викладач